درباره دکتر داود تاج بخش | درمان و جراحی با لیزر درد ، سوزش و خونریزی مقعد

دکتر داود تاج بخش - متخصص آنورکتال

دکتر داود تاج بخش در سال 1361 در دانشکده علوم پزشکی تهران رشته ی دکتری پزشکی عمومی قبول و در سال 1368 فارغ التحصیل شده و به دلیل داشتن رتبه بالا به طور مستقیم در رشته ی جراحی عمومی قبول شده است..

دکتر داوود تاج بخش

ایشان پس از گذراندن دوره 4 ساله تخصص در بیمارستان سینا ( دانشگاه تهران ) با رتبه عالی و بورد تخصصی سال 1372 فارغ التحصیل شد. سال 1372 تا 1374 یک دوره تخصصی در انگلستان در دانشگاه لندن در رابطه با بیماریهای ناحیه مقعد گذرانده و بعد از سال 1374 که به ایران بازگشتند حدود 10 سال در نقاط مختلف ایران مشغول کار عملی و دوران طرح بودند و سال 1380 به تهران بازگشته و پس از آشنایی با مبانی لیزر و دستگاه لیزر، بیشتر تمرکز کاری خودشان را در ارتباط با درمان بیماریهای ناحیه مقعد با لیزر گذاشته و طی این مدت دوره های متعددی توسط مرکز لیرز دانشگاه تهران و مرکز لیزر انجمن لیزر ایران که با همکاری انجمن لیزر سوئد بوده شرکت و با درجه خوب این دوران را طی نموده اند..


 

کلینیک دکتر داود تاج بخش

دکتر داود تاج بخش از سال 1383 به بعد تصمیم گرفتند که یک کلینیک خصوصی تاسیس کرده و فعالیت هایی که تا به حال در بخش عمومی بوده را در بخش خصوصی از لیزر و درمان بیماریهای نشیمنگاه استفاده نمایند. از آن سال تاکنون حدود 10 سال به طور مداوم به این کار مشغول بوده و در این مدت تجربیات بسیار متعدد و خوبی را در رابطه با بیماریهای ناحیه مقعد که بسیار به ندرت ( مثلاً ماهانه باهاش سرکار داشتند ) حالا به طور روزانه و کاملا تخصصی درگیر شده اند. بیماریهای مثل هموروئید، فیستول، شقاق و با یک دید خیلی خیلی تخصصی و کلی تر به موضوع پرداخته اند. این موضوع خودش با کسی که به طور عمومی جراحی انجام میدهد کاملا متفاوت می باشد. در این موارد جراح عمومی گهگاهی جراحی بیماری مقعد هم جراحی میکند. یک جراحی عمومی ممکنه در سال 10 جراحی هموروئید یا فیستول و... انجام دهد اما دکتر داود تاج بخش به طور متوسط در ماه حدود 20 تا 30 مورد از این موارد بیماران را درمان می نمایند. چیزی در حدود 200 تا 300 مورد مشابه در ماه ویزیت می شوند که خود این امر سبب می شود تا بعد از مدتی در مورد این نوع بیماریها تجربه عملی خیلی بهتری کسب نماید، هر مریضی را متناسب با موقعیت بیماریش و وضعیت بیماریش معالجه نموده و در نتیجه کارها بسیار تخصصی تر و بهتر و دایرکته شده تر می باشند.

فعالیت دکتر داود تاج بخش

دکتر داود تاج بخش همواره در این سالها سعی نموده تا از دستگاه های لیزر متعدد جهت درمان استفاده نمایند . به طور مثال در کارهای خیلی ابتدایی از لیزرهای کم توان که در واقع لیزرهایی هستند که قدرت انرژی آنها کم می باشد را جهت بریدن و سوختن انجام نمی دهند بلکه با ایجاد اثر القایی روی بافت، به ترمیم و بهبود بافت کمک می کنند. در موارد پیشرفته تر از لیزرهای پرتوان و لیزرهای برنده علی الخصوص لیزر Co2 را در درمان بیماریها استفاده می نمایند. در واقع بخش CO2 معادل چاقو هستش منتهی فوق العاده با صدمه کمتر و با کارایی بسیار بالاتر و اثر گذاری خیلی بیشترکه سبب می شود همزمان هم درد بیمار بعد از درمان کاسته شده و هم خون ریزی کمتری داشته باشد.